O NAS

W 2018 roku, Centrum Edukacji i Turystyki Wiking Robert Filipski, założyło Wiking Turystyka Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Szczecinie. W ten sposób powstała Grupa Wiking, obsługująca spływy i wycieczki kajakowe. Jesteśmy czołową firmą kajakową w Szczecinie i okolicach, organizującą w sezonie ponad 70 wycieczek i spływów kajakowych. Jako jedyni ubezpieczamy grupowo uczestników wycieczek, od następstw nieszczęśliwych wypadków  ( Ogólne Warunki Ubezpieczenia Polisa PZU NNW Sport).

Na wodach pod zarządem Urzędu Żeglugi Śródlądowej (do Trasy Zamkowej), posiadamy zezwolenie nr Sz-430-042019. Wpłynięcie na wody morskie (odcinek 200m od Trasy Zamkowej do wyspy Grodzkiej) pod zarządem Kapitanatu Portu Szczecin, odbywa się każdorazowo za zgodą Kapitana. Istnieje możliwość, że takowa zgoda, tuż przed wycieczką nie zostanie udzielona. Jest to zupełnie niezależne od Organizatora.

Wiking Turystyka jest licencjonowanym Organizatorem Turystyki, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod numerem 26/19. Postaw na profesjonalizm i zawodowe podejście do turystyki kwalifikowanej.

Wiking Turystyka Sp. z o.o., 70-304 Szczecin, ul. Małkowskiego 30/1, NIP: 8522641274, REGON: 369636172, KRS 0000720255 jest wpisane do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych prowadzonego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego – Nr rej. 26/19 na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie organizowania imprez turystycznych w RP oraz krajach mających granicę lądową z RP oraz imprez oferowanych przez organizatorów posiadających koncesję w kraju i w krajach europejskich. Na podstawie art.4, ust. 1 i 2, art. 7, ust.1 z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługach turystycznych (Dz.U. z 2004r. Nr 223, poz.2268) oraz art.104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 1980r. Nr 9, poz.26, z późniejszymi zmianami. zgodnie z ustawą o usługach turystycznych posiada Gwarancję Ubezpieczeniową na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Okres ważności gwarancji od 10.05.2019 do 9.05.2020r..

BIURO TURYSTYKI KAJAKOWEJ, jest nazwą usług kajakowych na Pomorzu Zachodnim. Naszą misją jest umożliwienie poznawania uroków akwenów Pomorza Zachodniego, jak najszerszej grupie odbiorców i ukazanie turystyki kajakowej, jako bezpiecznej i atrakcyjnej formy aktywnego wypoczynku w różnych jego formach.

Swoją działalność rozpoczęliśmy w lipcu 2009 roku, jako kontynuację naszych działań kajakowych w stowarzyszeniu. W okresie letnim, prowadzimy wypożyczalnię stacjonarną nad jeziorem Głębokie, oraz wycieczki kajakowe po akwenach Szczecina i okolic.. Jako legalnie działająca firma, od powstania postawiliśmy na nasze doświadczenie w turystyce oraz uczciwość w biznesie. Dzięki temu, oferujemy wysoki poziom usługi, po przystępnych cenach. Nie wspieraj nieuczciwej konkurencji – najważniejsze zasady działalności naszej firmy:

 • Nie ukrywamy cen – zawsze podajemy cenę ostateczną ze wszystkimi podatkami i opłatami.
 • Wystawiamy numerowane bilety lub faktury za wykonaną usługę.
 • Wszystkie nasze spływy, zgłaszane są do Urzędu Żeglugi Śródlądowej nr zgody Sz-430-042019 i Kapitanatu Portu Szczecin (posiadamy okresowe zgody, a w przypadku Kapitanatu każdorazowo podczas wycieczki zgłaszamy grupę do oficera dyżurnego portu VTS).
 • Zawsze organizujemy spływ grupowy i nie ukrywamy, w ukrytych regulaminach faktycznego stanu (stosowane wpisy, że firma nie jest organizatorem wycieczki, a w opłacie udostępnia się 1/2 kajaka z wiosłem i kamizelką asekuracyjną, zaś organizator za nic nie odpowiada).

Założycielem i prezesem firmy jest Robert Filipski, wieloletni działacz turystyczny w Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Nie zapomnieliśmy o swoich społecznych korzeniach. Jesteśmy sponsorem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Wiking” w Szczecinie, realizującego zadania z zakresu turystyki aktywnej i rekreacji ruchowej. Dzięki doświadczeniu turystycznemu oraz szeregowi zdobytych uprawnień, zorganizowanych projektów i imprez turystycznych, staliśmy się profesjonalistami. Współpracujemy tylko z profesjonalną kadrą i firmami, gwarantując wysoki poziom usług i zadowolenie uczestników naszych projektów. Obecnie, firma oferuje swoje usługi w kilku płaszczyznach turystyki i rekreacji ruchowej:

 • Turystyka kajakowa. Organizacja wycieczek i spływów kajakowych oraz wynajem sprzętu kajakowego w formie stacjonarnej i mobilnej wypożyczalni kajaków. Od 2010 roku, prowadzimy również autorski produkt turystyczny, będący nowością na rynku szczecińskim pod nazwą „Miejska Wycieczka Kajakowa Szczecińska Wenecja”. Szczegóły – www.kajaki.szczecin.pl .
 • Turystyka piesza. Organizacja rajdów pieszych, imprez na orientację od rangi lokalnej po ogólnopolska. Szczegóły na www.wiking.turystyka.pl .
 • Turystyka górska. Organizacja kolonii i obozów turystycznych oraz obozów wędrownych.
 • Edukacja turystyczna. Projektowanie, organizacja i przeprowadzanie szkoleń oraz projektów szkoleniowych od kilku godzinnych po zintegrowane i długotrwałe systemy kształcenia turystycznego w programach unijnych dla jednostek oświatowych, samorządu terytorialnego i administracji państwowej.
 • Szlaki turystyczne. Projektujemy, oznaczamy i poddajemy renowacji wszystkie formy szlaków turystycznych na terenie kraju. Realizujemy również inwentaryzacje krajoznawcze oraz tworzymy treści do przewodników i map turystycznych. Szczegóły – www.wedrujznami.pl .
 • Sklep turystyczny. Jest on podsumowaniem wszystkich działań. Prowadzimy sprzedaż sprzętu turystycznego i rekreacyjnego. Szczegóły – www.skladnicaturystyczna.pl

Nie jesteśmy tylko i wyłącznie hobbystami, jak większość firm kajakowych w Polsce. Nasza kadra posiada wykształcenie zawodowe zdobywane na uczelniach – kierunki turystyka i rekreacja oraz geografia. To licencjaci, magistrowie i doktoranci w sposób ciągły realizujący swoje hobby turystyczno-krajoznawcze. Oprócz wykształcenia zawodowego, posiadamy:

 1. Ukończone kursy i uprawnienia przewodników turystycznych oraz pilotów wycieczek.
 2. Ukończone kursy i uprawnienia zgodne z Ustawą o Systemie Oświaty; kierowników i wychowawców wypoczynku oraz kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych.
 3. Ukończone kursy oraz uprawnienia kadry programowej PTTK w tym przodowników turystyki kwalifikowanej, organizatorów turystyki oraz znakarzy szlaków nizinnych.
 4. Ukończone kursy i uprawnienia ratowników WOPR (w tym ratownika starszego).
 5. Ukończone kursy ratownika przedmedycznego Emergency First Response CPR (BLS)/First AID
 6. Ukończone kursy i uprawnienia animatorów turystyki dzieci i młodzieży

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA WIKINGA SZCZECIN

 • II i III miejsce za organizację najlepszej imprezy na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • IV i VI miejsce za najlepszy etap w imprezach na orientację przyznawaną przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Dyplom za organizację imprez w ramach szczecińskich obchodów Dni Odry 2010.
 • List gratulacyjny Zarządu Głównego PTTK.
 • List gratulacyjny Prezydenta Miasta Szczecin.
 • Medal okolicznościowy z okazji 50-lecia Komisji Imprez na Orientację ZG PTTK.
 • Odznaka brązowa PTTK „Za Zasługi w Pracy z Młodzieżą”

Dzięki Waszym głosom Kajakowe Rajdy na Orientację „Kajakiem po Odrze” uplasowały się w pierwszej dziesiątce laureatów w II Plebiscycie „Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2010”, pod patronatem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zajęliśmy ósme miejsce na 32 imprezy cykliczne, otrzymując 1474 głosy internautów. Byliśmy jedyną szczecińską atrakcją/imprezą która zakwalifikowała się do miana Pereł. Dołącz do zadowolonych klientów:

zaufalinam

Wypożyczalnia kajaków szczecin, wypożyczalnia desek SUP szczecin, wypożyczalnia rowerów wodnych szczecin, wypożyczalnia rowerów wodnych szczecin, wypożyczalnia SUP Szczecin, wypożyczalnia sprzętu wodnego szczecin, przystań kajakowa szczecin,

Dodaj komentarz